8726826_m

Změna životního stylu

Možná už se vám to taky někdy stalo. Mysleli jste si, že žijete celkem spokojeně a nic vám nechybí. A najednou jste zničehonic došli k přesvědčení, že nastal čas na změnu životního stylu. Toužili jste po jiné práci, partnerovi, kamarádech, způsobu trávení volného času – vlastně jste chtěli změnit celý život. Dnešní společnost nám změnu životního stylu docela jednoduše umožňuje. Můžete se chovat, jak chcete, říkat si, co chcete – vaše názory, způsob bydlení nebo oblékání jsou přeci čistě vaše věc. Jestliže cítíte, že nastal čas na změnu, proč toho nevyužít?

Stačí si jen najít plnohodnotnou náhradu za vaše dosavadní hodnoty a postoje, o kterých jste si mysleli, že se nikdy nezmění, a pokusit se je změnit. Ti odvážnější z nás se možná vrhnou do změn podle scénáře známého filmu Americká krása – tedy radikálně. Ostřihají si dlouhé vlasy, oblek vymění za tepláky, teplé místečko v kanceláři za mnohem podřadnější, ale méně náročnou práci. Takoví lidé pak zpravidla narážejí na okolí, které reaguje udiveně, od překvapeného zvedání obočí až po šokovaný nesouhlas. Když se ale někdo pevně rozhodne pro změnu, neexistuje téměř žádná překážka, která by mu v tom zabránila. Zatímco některé změny můžeme udělat, aniž bychom tím někomu ublížili (třeba když se rozhodneme splnit si sen a odjet na rok do zahraničí), někdy se naše změna může citlivějších lidí velmi dotknout (například když opustíme životního partnera kvůli mladšímu a přitažlivějšímu protějšku).

Než se rozhodnete pro extrémní změnu a začnete za sebou pálit mosty, vždycky si promyslete, jaké to může mít následky. Položte si otázku a pravdivě na ní odpovězte, například: Opravdu je dobrý nápad dát výpověď v práci, která mě nebaví, aniž bych měl zajištěnou jinou? Co když dlouho žádné místo neseženu, jak uživím sebe a rodinu?. Stačí pouhá změna pohledu na život, uvědomění si vlastních hodnot a priorit a poznání sama sebe. Můžete si zkusit nejdřív promluvit se šéfem, jestli by vás nepřeložil na jiné oddělení, nebo se zeptat, zda byste nemohli pracovat částečně z domova nebo častěji vyjíždět na služební cesty, protože vás ubíjí sedět každý den 9 hodin v kanceláři. Co se týče pozitivních změn, kdy chcete udělat něco pro své zdraví a tělo, tady platí, že skoncovat s kouřením, začít cvičit a zdravě jíst můžete kdykoliv. Čím dřív, tím líp. Pokud ale uvažujete o plastické operaci nosu nebo prsou, opět se vyplatí vše důkladně promyslet.

Do fáze, kdy pocítíte, že potřebujete v životě něco změnit, můžete dojít v každém věku. A ani nezáleží na tom, v jaké životní situaci se člověk nachází a zda ho k tomu přivedla nějaká klíčová životní změna, nebo prostě jen dočasná nespokojenost se sebou samým. Uvědomte si, že žijete vlastní život a nedejte na to, co si o vás kdo pomyslí, jednejte podle vašeho vnitřního hlasu a přesvědčení. Stačí se řídit jednoduchým heslem „Nikdy není pozdě“.

14,659 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (7 hlasů, průměr: 3.71 z 5)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
 • Žít zdravě znamená žít déle

  Stále více žen i mužů mluví o zdravém životním stylu. Měli bychom pravidelně cvičit, jíst kvalitní potraviny, nepřejídat se a relaxovat. Řídíte se těmito pravidly i vy ? Pokud ne je ten nejvyšší čas začít.

 • Vegetariáni a vrcholový sport – jde to dohromady?
  12. 12. 2017 Může i vegetarián, či dokonce vegan dosáhnout na vrcholné výkony? Nebo to bez pořádné flákoty na talíři, nejlépe denně, není možné? A kolik masa či luštěnin je „tak akorát“? Když se na stolech...

  Vliv vitaminu D na sportovní výkonnost
  29.11. 2017 O významu vitaminu D pro lidské zdraví není pochyb, jeho nově objevené vlastnosti a jeho vliv na rozvoj některých civilizačních nemocí byly diskutovány v jednom z našich nedávných článcích. Nicméně...

  více
 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Stylový pánský magazín Vám přináší souhrn toho nejzajímavějšího od aut, přes obleky až po novinky v erotických pomůckách. Navštivte portál Bman.cz a uvidíte sami.

 • Jak často sportujete?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...