5559279_m

Zdravý životní styl u dětí

Životní styl dětí ovlivňují především jejich rodiče. Jak je známo, děti se rády opičí – pokud doma nevidí nikoho sportovat, těžko se k tomu dostanou. Jestliže rodiče nakupují málo zeleniny, ovoce, cereálií a mléčných výrobků, budou nad tím spíše ohrnovat nos.

Pokud tedy chceme změnit životní styl dětí, musíme zapracovat i na sobě. Stačí se zvednout od počítače, televize nebo jiných domácích činností a vyrazit ven.

Každý si svou venkovní zábavu najde: může jít o plavání, bruslení, lyžování jízda na kolečkových bruslích nebo turistika v přírodě. Pohyb je to nejlepší, co můžete svým dětem darovat. Přestanou mít problémy s obezitou, nadýchají se čerstvého vzduchu, tělo se více prokrví.

Obezita je způsobena i nevhodně zvoleným jídelníčkem. Převažuje rychlé občerstvení, sladkosti a různé slané chipsy. Nemá cenu jim odpírat úplně vše, ale příjem nezdravých potravin by se měl radikálně snížit. Co zkusit vyměnit lízátka za lískové nebo vlašské ořechy? Ráno jim místo koblih připravte misku s cereáliemi a mlékem. Ke svačině jim místo sušenek zabalte nakrájené ovoce – aby se dalo snadno jíst.

7,091 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (2 hlasů, průměr: 3.00 z 5)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
 • Žít zdravě znamená žít déle

  Stále více žen i mužů mluví o zdravém životním stylu. Měli bychom pravidelně cvičit, jíst kvalitní potraviny, nepřejídat se a relaxovat. Řídíte se těmito pravidly i vy ? Pokud ne je ten nejvyšší čas začít.

 • Vegetariáni a vrcholový sport – jde to dohromady?
  12. 12. 2017 Může i vegetarián, či dokonce vegan dosáhnout na vrcholné výkony? Nebo to bez pořádné flákoty na talíři, nejlépe denně, není možné? A kolik masa či luštěnin je „tak akorát“? Když se na stolech...

  Vliv vitaminu D na sportovní výkonnost
  29.11. 2017 O významu vitaminu D pro lidské zdraví není pochyb, jeho nově objevené vlastnosti a jeho vliv na rozvoj některých civilizačních nemocí byly diskutovány v jednom z našich nedávných článcích. Nicméně...

  více
 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Stylový pánský magazín Vám přináší souhrn toho nejzajímavějšího od aut, přes obleky až po novinky v erotických pomůckách. Navštivte portál Bman.cz a uvidíte sami.

 • Jak často sportujete?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...