12443443_s

Zdravý životní styl a alkohol

Lidské tělo potřebuje dodávat tekutiny, ale musíme si je správně vybírat. Nesvědčí přemíra sladkých nápojů ani alkoholu. Naopak se preferuje dostatek nebublinkové vody, protože voda dokáže s tělem hotová kouzla!

Nejdůležitější funkce vody

Správný životní styl potřebuje minimálně dva litry tekutin za den. Voda zažene nejen žízeň, ale podporuje metabolismus tuků. Voda zajišťuje také odplavování toxinů z těla ven a díky ní mohou správně fungovat ledviny. Díky vodě se udržuje fungování vnitřních orgánů a pomůže i s přebytky soli v organismu. Vypít by se měly pouze nesycené tekutiny, aby zůstal obsah kyselin v těle v rovnováze. Navíc se vyhýbej drinkům s obsahem cukru. Lze si dopřát také sportovní nápoje, které jsou obohacené o minerály a vitamíny. Vodou si zřeďte stoprocentní ovocné džusy. Vodu obsahují také zeleniny a ovoce, které mají i další plusy k ochraně našeho těla. Pitný režim by měl být pravidelný a je třeba myslet na to, že nedostatek škodí stejně jako nadbytek. Proto nic nepřehánějte.

Alkohol na povzbuzení

Řešíte problémy sklenkou alkoholu pravidelně, nebo si dáváte jen občas na chuť? Jestliže zapátráte v příkladech správného životního stylu, nebude vás jistě překvapovat, že alkohol zde není zrovna vítaným návštěvníkem. Tělo moc dobře ví, čím ho napájíte. Jestliže milujete alkohol a dáváte si denně víc než jeden koktejl s alkoholem, připravujete své pokožce velké trápení. Díky nadměrnému pití alkoholu dochází k předčasnému výskytu vrásek a ke stárnutí pleti.

Naopak dát si sklenku kvalitního vína určitě neuškodí. Víno totiž obsahuje různé živiny podporující lidské zdraví. Sklenka kvalitního vína každý den může být dobrou prevencí Alzheimerovy choroby nebo rakoviny tlustého střeva. Ve větším množství se však víno nedoporučuje hlavně pro nedobré působení na srdeční funkci.

 

2,725 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
 • Žít zdravě znamená žít déle

  Stále více žen i mužů mluví o zdravém životním stylu. Měli bychom pravidelně cvičit, jíst kvalitní potraviny, nepřejídat se a relaxovat. Řídíte se těmito pravidly i vy ? Pokud ne je ten nejvyšší čas začít.

 • Vegetariáni a vrcholový sport – jde to dohromady?
  12. 12. 2017 Může i vegetarián, či dokonce vegan dosáhnout na vrcholné výkony? Nebo to bez pořádné flákoty na talíři, nejlépe denně, není možné? A kolik masa či luštěnin je „tak akorát“? Když se na stolech...

  Vliv vitaminu D na sportovní výkonnost
  29.11. 2017 O významu vitaminu D pro lidské zdraví není pochyb, jeho nově objevené vlastnosti a jeho vliv na rozvoj některých civilizačních nemocí byly diskutovány v jednom z našich nedávných článcích. Nicméně...

  více
 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Stylový pánský magazín Vám přináší souhrn toho nejzajímavějšího od aut, přes obleky až po novinky v erotických pomůckách. Navštivte portál Bman.cz a uvidíte sami.

 • Jak často sportujete?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...