relaxačí cvičení

Relaxační a meditační cvičení

Neustálý spěch a stres se na tělu podepíše, i když si to někdy uvědomíme až příliš pozdě. Nemyslete si, vy únavu nedostanete na lopatky, ale ona vás. Málo spánku a uvolnění není dobré. Můžete se přepínat měsíce, někdo zvládne i roky a pak vás najednou překvapí zkrat. Nesesypete se pouze psychicky, ale nastanou i fyzické problémy – záda budou bolet, žaludek odmítne přijímat jídlo, přidají se alergie, astma nebo srdeční neuróza. Nadarmo se neříká, že nejlepší je na problémy prevence.

Relaxační cvičení s odborníky
Máte možnost zajít za odborníky, kteří vás naučí účinné triky a cviky pro účinnou relaxaci. Najdou pro vás to správné cvičení a vy se snadněji uklidníte a zharmonizujete vaši osobnost. Ocitnete-li se ve správné pohodě, půjde vám učení a plnění povinností mnohem lépe. Budete schopni se více kontrolovat, soustředit a konečně pocítíte a vlastní kůži, co znamená osvěžení mysli.

Zacvičte si doma
Uvolnit se můžete i doma, tady si jistě najdete vhodný koutek, kde vás nebude po určitou dobu nikdo rušit. Stres, deprese a úzkost prostě musí zmizet dřív, než natropí hodně nepříjemností nejen vám, ale i okolí. V klidu se posaďte na zem, nejlépe na příjemnou podložku. Sedněte si do tureckého sedu a dlaně položte na kolena. Hlavu mějte zpříma a zavřete oči. Myslete na příjemné věci. Úplně vynechte promítání problémů a starostí. Skvělou atmosféru vám pomůže navodit relaxační hudba, dopřát si můžete i vonící tyčinky nebo zapálenou vonnou svíčku. I příjemné vůně umí harmonizovat duši.

Příjemný odpočinek
Sed vyměňte za lehnutí na podlahu. Nejprve napněte všechny svaly, přicucněte se co nejvíce k podlaze, hluboce se nadechněte a s výdechem uvolněte každičký sval. Setrvejte a užívejte si uvolnění. Můžete několikrát zopakovat. Před tím, než vstanete, zatřepejte rukama a nohama. Zamrkejte, promněte si oči a pomalu vstaňte. Vzhůru do skvělého dne!

5,846 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
 • Žít zdravě znamená žít déle

  Stále více žen i mužů mluví o zdravém životním stylu. Měli bychom pravidelně cvičit, jíst kvalitní potraviny, nepřejídat se a relaxovat. Řídíte se těmito pravidly i vy ? Pokud ne je ten nejvyšší čas začít.

 • Vegetariáni a vrcholový sport – jde to dohromady?
  12. 12. 2017 Může i vegetarián, či dokonce vegan dosáhnout na vrcholné výkony? Nebo to bez pořádné flákoty na talíři, nejlépe denně, není možné? A kolik masa či luštěnin je „tak akorát“? Když se na stolech...

  Vliv vitaminu D na sportovní výkonnost
  29.11. 2017 O významu vitaminu D pro lidské zdraví není pochyb, jeho nově objevené vlastnosti a jeho vliv na rozvoj některých civilizačních nemocí byly diskutovány v jednom z našich nedávných článcích. Nicméně...

  více
 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Stylový pánský magazín Vám přináší souhrn toho nejzajímavějšího od aut, přes obleky až po novinky v erotických pomůckách. Navštivte portál Bman.cz a uvidíte sami.

 • Jak často sportujete?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...