krasna plet

Krásnější pleť díky zdravé výživě

Máte problematickou pleť? Utrácíte peníze za různé přípravky, který by vám mohly pomoci řešit problémy s pletí? Často bývá řešení mnohem jednoduší. Změňte svůj jídelníček a zlepší se vaše pleť.

Zaměřte se na svůj jídelníček

Stav pleti bývá často odrazem toho, jak se stravujeme a jakým životním stylem žijeme. Důležitý je především přísun výživných látek, vitamínu a minerálů.

Vitamín A přispívá především k oživení pleti. Chcete-li mít dostatek tohoto vitamínu, jezte hodně mrkve, špenátu, lávkového salátu, kapusty, meruněk, rajčat atd. Nedostatek tohoto vitamínu způsobuje suchou pokožku. Bojujete-li s tímto nedostatkem pleti, přijímejte také dostatečné množství omega-3 mastných kyselin. Ty jsou především v rybách.

Vitamín B pleť vyhlazuje a dává jí více svěžesti a hebkosti. Brání také před onemocněními kůže. Tento vitamín najdete v pažitce, špenátu, hrášku, oříškách, drůbežím masu atd. Vitamín C podporuje imunitní systém, což má samozřejmě také vliv na pokožku. Najdete ho v citrusových plodech, rajčatech, jahodách, lesních plodech atd. Vitamín E je zase v rostlinných olejích a v ořechách.

Železo pro změnu zpomaluje proces stárnutí. Jeho nedostatek způsobuje rovněž bledou pokožku. Pokožku zlepšuje také křemík, vápník, jód, zinek, draslík atd. Nedostatek draslíku způsobuje váčky pod očima.

Pro zdravou pleť je samozřejmě důležitý dostatečný příjem tekutin. Vhodné je vyhýbat se také nadváze, stresorům, kouření a nadměrné konzumaci alkoholu. Nepřehánějte to s opalováním a dopřávejte si dostatečné množství spánku.

6,095 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (Zatím žádné hodnocení)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
 • Žít zdravě znamená žít déle

  Stále více žen i mužů mluví o zdravém životním stylu. Měli bychom pravidelně cvičit, jíst kvalitní potraviny, nepřejídat se a relaxovat. Řídíte se těmito pravidly i vy ? Pokud ne je ten nejvyšší čas začít.

 • MANA jako plnohodnotná náhrada stravy - sci-fi nebo realita?
  19. 10. 2017 Pokud máte rádi sci-fi, pak se vám při čtení následujícího příspěvku určitě vybaví scéna z filmu Matrix, kde postavy debatují nad snídaní šampionů, podivnou směsí bílkovin, vitaminů a minerálních...

  Neceliakální glutenová senzitivita
  19. 10. 2017 je relativně nová, do určité míry kontroverzní nosologická jednotka řazená do spektra onemocnění vyvolaných lepkem. Projevuje se gastrointestinálními i extraintestinálními příznaky v návaznosti na...

  více
 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Stylový pánský magazín Vám přináší souhrn toho nejzajímavějšího od aut, přes obleky až po novinky v erotických pomůckách. Navštivte portál Bman.cz a uvidíte sami.

 • Jak často sportujete?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...