8043918_s

Buďte fit od rána do večera!

Trápí vás různé neduhy moderní doby? Chcete se cítit mnohem lépe, vylepšit si postavu, kondici a zdraví? Existuje mnoho tipů, jak být fit! Stačí si vybrat návody, jak k tomu snadno přispět.

Pohyb a změna životního běhu

Není pochyb o tom, že zdravý životní styl souvisí s hezkou postavou. Kromě postavy si všimnete změn na pleti a vnitřně se budete cítit mnohem harmoničtěji. Chcete zaktivovat své tělo? Zařaďte do svého stylu pravidelný pohyb. Postačí pravidelné procházky, ale pustit se můžete také do běhu nebo jízdy na kole. Pokud zvládnete zařadit tuto aktivitu aspoň čtyřikrát za týden, máte vyhráno a vaše imunita bude mnohem vyšší. Vyplatí se věnovat dechovým cvičením, protože pomáhají k upevnění břišních svalů. Jednoduchým dlouhým nadechnutím zatáhněte i břicho a vydržte několik sekund. Následně pomalu vydechujte. Ideálně zopakujte až šedesátkrát za den.

Smích, slunce a spánek

Smích a slunce – jsou zadarmo a mohou vám skutečně hodně pomoci. Je prokázáno, že smích vám pomůže se lépe vyrovnat s fyzickým nebo psychickým trápením. Díky smíchu budete prožívat méně stresu a bude z vás sálat pozitivní energie. Slunce rovněž dovede i léčit mnohé neduhy, navíc získáte ze slunečních paprsků vitamín D. Volný čas věnujte tedy pobytu venku, nejlépe v přírodě. Nezapomínejte na spánek, který dovede tělo udržet v kondici společně s imunitním systémem. Musíte ovšem pravidelně a kvalitně spát.

Život bez nadváhy

Pravidelná strava  se správnými tuky pomůže v boji s nadváhou. Denně byste si měli dopřát nenasycené mastné kyseliny. Snižte nadváhu, protože díky ní se oslabuje imunitní systém. Nezapomeňte na dostatek bílkovin, pokud je tělu nedodáte, oslabí se imunita. Ke zvýšení imunity se doporučují také antioxidanty, kam se řadí vitamíny C, E, A a minerální látky, zejména zinek a selen. Strava rostlinného původu je velmi bohatým zdrojem antioxidantů.

 

2,917 shlédnutí
Kategorie: Články.
1 hlas2 hlasy3 hlasy4 hlasy5 hlasů (1 hlasů, průměr: 5.00 z 5)
Loading ... Loading ...
Facebook Twitter Linkuj si !
Napište komentář ... děkujeme.
 • Žít zdravě znamená žít déle

  Stále více žen i mužů mluví o zdravém životním stylu. Měli bychom pravidelně cvičit, jíst kvalitní potraviny, nepřejídat se a relaxovat. Řídíte se těmito pravidly i vy ? Pokud ne je ten nejvyšší čas začít.

 • Vegetariáni a vrcholový sport – jde to dohromady?
  12. 12. 2017 Může i vegetarián, či dokonce vegan dosáhnout na vrcholné výkony? Nebo to bez pořádné flákoty na talíři, nejlépe denně, není možné? A kolik masa či luštěnin je „tak akorát“? Když se na stolech...

  Vliv vitaminu D na sportovní výkonnost
  29.11. 2017 O významu vitaminu D pro lidské zdraví není pochyb, jeho nově objevené vlastnosti a jeho vliv na rozvoj některých civilizačních nemocí byly diskutovány v jednom z našich nedávných článcích. Nicméně...

  více
 • Chcete být informováni o novinkách a hrát o zajímavé ceny?
 • Odhlásit se můžete kdykoli...
 • Stylový pánský magazín Vám přináší souhrn toho nejzajímavějšího od aut, přes obleky až po novinky v erotických pomůckách. Navštivte portál Bman.cz a uvidíte sami.

 • Jak často sportujete?
  | Výsledky
  Loading ... Loading ...